Kadri Võrel

Kadri Võrel

Käsitööd olen teinud niikaua kui mäletan. Oma esimese salli heegeldasin viieselt, padja tikkisin kuueselt ning kampsuni kudusin kümneselt. Käsitöö on alati olnud lahutamatu osa minust.

Paraku Tallinnas elades oli see vaid hobi. Kolides 2013. aastal Võrumaale küpses aga mõte muuta see oma tööks. Mõttest sündis 2015. aastal ettevõte Knittcraft OÜ, mis tegeleb käsikudumismasinal kudumisega. Kuigi tegemist on masinaga, valmib iga toode siiski eraldi ning masinat hoiab töös vaid kondiaur.

Mustritena on kasutusel põhiliselt Eesti traditsioonilised kinda- ja sokikirjad, kuhu on lisatud värve vastavalt meeleolule.

Võrumaal elades olen enda jaoks avastanud just Vana-Võromaa mustrid ning asunud ka nendega katsetama.

Kontakttelefon +372 5665 9888

e-post:

www.facebook.com/knittcraft

Käsitüüd olõ tennü peris latsõst pääle – uma edimese salli heegeldi viiendäl eloaastagal, aastak edesi umbli vällä padjakatte, kampsi kudasi sõs ku olli kümme talvõ vana. A Talna liinan eläden oll käsitüü õnnõ aoviidüses, tüü sai seost sõs ku tulli eläma Võromaalõ. Prõlla om mul väiku ettevõte, miä tegeles massina pääl kudamisega. Kuiki kudamisetüü tii ma massinaga, om egä koetu asi sõski mu hindä vällämärgitü ja massinale opatu – nii tegumuud ku sissekoetu kirä. Võromaal eläden olõ nakanu seo kandi kirju tundma opma ja näid asju sisse kudama.