Pisila

Mis imelik loom see Pisila küll on? Tegelikult on selle Pisila taga kolm inimlooma, kes kokku moodustavad ühe loovust täis pisikese pereettevõtte. Selles ettevõttes tegutseb puutööd armastav pereisa, kunstihingeline pereema ja väike töödejuhata. Kogu see loovus saigi alguse tänu sellele väikesele töödejuhatajale.

MIDA NAD LOOVAD?

Peamiselt on loojaks puutööd armastav pereisa. Tema pea on täis igasuguseid loovaid mõtteid ja käed on uskumatult kuldsed, seda muidugi mitte sõna otseses mõttes. Lihtsalt ta on nii osav, et isegi on hämmingus mida kõike ta valmis teha suudab.

Igatahes valmistab ta näiteks LASTELE:

 • VAHVAID PUIDUST MÄNGUASJU
 • ERINEVAID PUIDUST ÕPPEVAHENDEID, mis õpetaks ühe asja korraga
 • ARENGUT JA ISESEIVUST toetavaid vahendeid

NAISTELE valmistab ta näiteks:

 • IMELISI KÕRVARÕNGAID, mis panevad iga naise särama
 • Pikajuukselistele kaunitaridele ERILISI JUUKSENÕELU
 • KÄEVÕRUSID, mis on kordumatud ja ainulaadsed

KOJU valmistab ta DISAIN LILLEVAASE, mis on ilusad isegi siis, kui närbunud lilled seest ära peab viskama.

LASTEAEDADELE või muudele lastega tegelevatele asutustele valmistab ta ka lapse arenguhindamise vahendeid.

Ja tegelikult valmistab ta palju ka ERITELLIMUSENA soovitud asju ehk siis piiri paneb paika vaid isiklikud võimed. Sul on mõte? Lase see tema poole lendu ja mine tea ehk on Su mõte juba varsti reaalselt Sinu ees.

Kunstihingeline emme paneb tema asjadele nn viimase kirsi peale ja vahel kaunistab nagunii juba ilusad asjad mõne erksa värviga, et oleks natuke teistsugusem. Kunstihingeline emme teeb tegelikult muudki. Tema käed on loodud valmistamaks KÕIGE PISEMATELE asju.

Näiteks valmistavad tema nobedad käed:

 • LUTIKETTE
 • NÄRIMISRÕNGAID
 • VANKRIKETTE
 • Igasuguseid muid soovitud kette. Näiteks emmedele IMETAMISKEESID

Ja see kõige pisem tegelane on seal lihtsalt väga suureks inspiratsiooniks ja lisaks kontrollib ta puidust toodete sobivust. Kui ikka ise mängida ei taha, siis ilmselt pole asi nii äge, et teistele näidata. Aga seda juhtub harva. Ta tahaks kõiki tooteid endale ka, aga siis peaks küll kolima kummist koju. Igatahes leiab neid VÕRUS, Räpina mnt 12, 3.korruse ühest väikesest ruumist. Või noh, seal istub tavaliselt pereema, kes on sinna valmis sättinud väikese poekese, kus on veel paljajalu-jalatsid ning raamatud, mida nad ise küll ei valmista, aga mis sobib nende eluviisiga kokku.

Nii et TERE TULEMAST, Võru, Räpina mnt 12, 3.korrus.

Ja ostelda saad ka e-poes WWW.PISILA.EE

Kui kohapeale ei saa seigelda, aga suhelda tahaks, siis saada kiri teele

või vahetuma suhtlemise jaoks helista +372 56973343.

 

Mis asi seo Pisila küll olla või? Periselt om seo nime takan tsillokõnõ perre-ettevõtmine, kon perre-esäle miildüs puutüüd tetä, perre-imä heng hoit kuntsi ni ilomeele poolõ, a tüüde juhatajas om näide tsillokõnõ lats. Timä andsõgi põhjusõ kõkkõ seod luumise-tüüd ette võtta.

MIDÄ LUVVAS?

Päämises luujas om perre-esä, kink pää om täüs häid mõttit ni käe omma õigõ kotusõ pääle kasunu. Esiki imehtäs, midä kõkkõ ta või meisterdä:

LATSILÕ tege puust mängoasju, minkaga mängmine teritäs taidu, harjotas näpotaidu, oppas pikkä miilt pidämä, uma pääga mõtlõma ja kavval olõma.

NAISILE tege edevit ehtmisasju – vahru ja käevitsu, kõrvusit ni hiussõnõklu.

TARRÕ pandmisõs vaasõ, miä omma ilosa ka sõs ku ninne seen olõ-i.

LATSIAIDU jaos mitmit abimiihi, mis avitasõ latsõ edenemist ni timä taido mõõta.

ERITELLMISENA võit küssü asju, midä olõ-i inne tettü. Kõnõlõ umast mõttõst ja arvada om, et meistrimiis piä nõvvu löüd, kuis asi valmis tetä.

Pisila perre-imä käsi om kah esä tüü man mängun – imä kirjas ni ilostas valmistettüid asjo herkside värvega nii, kuis timä ärtundmine ja ilomiil ütlese.

Kunstnigu hengegä perre-imä tege ka esi asju kõgõ tsillõmbilõ latsilõ:

 • nudsosid midä lutsi,
 • vahrõ tsätsütellä,
 • kirivit keede vankren kaemises vai nännätämise aigu kaia ni nütsütä.

 

Perre kõgõ tsillemb and hüvvi mõttit, midä latsile vajja olõs ja sõs kontroll tä üle, kas puust tettü asja ka hää omma. Kontroll om lihtsä – ku iks esi asjaga mängi ei taha, sõs ei massa taad tõisile pakkugi. A välläpraakmist tulõ küll harva ette.

Kõiki tan kitet asju saa kaema minna Võro liinan Räpina mnt 12, 3.kõrra ütest väikust tarõst, kohe perre-imä om sisse säädnü poodi. Ja osta saa ka e-poodist WWW.PISILA.EE

Asju kotsilõ saat täpsämbalt perrä uuri, ku kirotat vai kõlistat +372 56973343.

15,00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
75,50 81,00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
30,00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page