Toomas Kalve

Toomas Kalve

Olen fotokunstnik, kellele meeldib lisaks fotokunstile tegeleda ka puutööga. Huvi puutöö vastu tekkis seoses vajadusega valmistada enda piltidele erinevaid pildiraame.

Elan põlises Võromaa talus, kus aega ja toimetamisi säeme tihti päikese järgi ning iga päev ongi kui inimese ja looduse ühine looming.

Ideed puust tarbeesemete loomiseks toob elu ja loodus ise mu ette ja kätte. Metsas käies leiab nii maast kui puust huvitavaid materjale ning kujundeid, millele tuleb mõnikord pisut ja mõnikord rohkem tööriistadega kaasa aidata, et saaks silmale kena ja elamises loodusesõbralik tarvilik asi.

Looduses naljalt kaht ühesugust asja ei leia ning seega pole ka minu tehtud esemed sugugi ühesugused.

Kontakttelefon +372 5343 9513

www.hinokad.eu

Olõ pildistaja, a pääle fotokuntsi miildüs mullõ viil puutüüd tetä – nii hindä tarbes ku tõisilõ. Alosti ma puutüüga niiviisi, et mul oll vajja hindä piltele esisugumaidsi raame tetä. Elä ma põlitsen Võromaa talon, kon aigu ja talituisi säemi inämbüisi pääväkese perrä. Egä päiv omgi nigu inemise ja luuduse ütine hää läbisaamine. Mõttit ja tarvidust puuasju perrä toova kätte nii elo esi ku luudus mu ümbre. Mõtsan kävven jääs ette ja kätte põnõvat puumaterjali, millele tulõ tüüriistuga veidükese üten avita ja saagi elämisen tarviline, tsipa esieräline, a silmäle illos kaija asi. Luudusõst ei lövvä niisama lihtsalt katte ütesugumast asja ja niisamate ei olõ peris ütesugutse ka mu tettü asja.