Sirja Säkk

Sirja Säkk

Olen Võrumaale tagasitulnud võruke, kelle juured on Haanjamaalt. Olin pikalt ära Tallinnas, kus lõpetasin Tallinna Kergetööstustehnikumi rõivaste konstruktor-modelleerija eriala, töötasin 2,5 aastat Tallinna 19. Kutsekoolis rätseppade väljaõppe meistrina. Olgugi, et ma põhitööna töötasin kaua aega erinevates finantsasutustes, on käsitöö ja õmblemine olnud alati minu hobiks.

2014. aastal tundsin tugevat soovi tulla tagasi oma juurte juurde. Ostsin endale armsa majakese Rõugesse, kuhu olen rajamas väikest meistrikambrit. Minu ettevõtmise nimi on Sirja Disain OÜ.

Meelsasti õmblen ning kujundan ümber vanu kangaid ja esemeid. Mulle meeldib anda asjadele uus elu.

Valmistan Eesti loodusest ja kultuurist inspireeritud meelerahupatjasid. Patjade idee autoriks on mu vennanaine Tiina Hallimäe, kes lõpetas Räpina Aianduskooli tekstiilikäsitöö eriala. Tema ideest on sündinud meelerahupadjad – istumispadi ja toestuspadi, mida ma tema lahkel loal valmistan.

Kontaktid:

Sirja Säkk
e-post:
mobiil: 5556 4450

Tiina Hallimäe
e-post:
mobiil: 528 6501

Vaata ka VIDEOT meistri tegemistest:  https://www.youtube.com/watch?v=m3TebK2uYjM

Ma olõ Võromaalõ tagasitulnu võrokõnõ, peri Haanimaalt. Pikkä aigu elli Talnan, kon opsõ rõivaumblõja ammõdi selges ja katspuul aastakka opasi ammõdikoolin rätseppi vällä. Tüükotusõ omma mul olnu küll päämiselt rahaga kamandavaten asotuisin, a käsitüü ja umblõmine om aoviidüsses mul kõgõ olnu.

2014. aastagal nakkas heng iks väegä joba kodo tagasi kiskma, nii ma ostigi hindäle Rõugõhe majakõsõ, kohes tulõ mu väiku meistrekammõr. Ettevõttõl om jonimigi olõman: Sirja Disain OÜ.

Hää meelege tii ma säänest ummõlustüüd, millege vannust asjust vai rõivist saava vahtsõ asja.

Ma tii patju, miä avitasõ inemise meelde raho tuvva ja tuud hoita. Mõttõ andsõ mullõ vellenaanõ Hallimäe Tiina, kiä om opnu käsitüü tegemist Räpinä Aianduskoolin. Timä mõttõ pääle ja lahkõ luaga ma sõs tiigi inemiisile kontimüüdä patju, miä istmise vai külütämise man iho tugõva ja laskva pääasjaligult ummi ilosit mõttit mõtõlda vai ilmaelo üle märgota.