Aivar Rumvolt

Aivar Rumvolt

Olen kunstnikuhing – selline vaba inimene, kes loob siis kui idee tuleb. Tegelen savitööga ja see ongi mu eluviis. Teen kõrgkuumuskeraamikas peamiselt erinevaid nõusid, aga ka muid savist esemeid. Mul on töö tegemisel oma nipid ja retseptid, mis annavad asjadele just sellise olemuse nagu ma õigeks pean.

Kunsti loomisel saan mõtteid ning mustreid loodusest. Kasutan heinu, puud, sammalt. Inimene ei oska oma käega nii täiuslikult ilusaid mustreid luua kui seda teeb loodus.

Mu põhimõtteks on: tee tööd, aga vaeva ära näe! Nii kui hakkad töö juures punnitama, läheb tulemus kohe kehvemaks. Kehva tööd ma ei salli, kui midagi teha, siis tuleb seda teha korralikult.

Huviline saab mu loominguga tutvuda Võrus, Avatud Ateljees.

Õpetan savitööd lastele õige mitmes koolis.

Kontakttelefon +372 502 8312

http://www.rutiavatudateljee.ee/keraamika/

Olõ kuntsniguheng – sääne vaba inemine, kiä luu sõs ku vaim pääl om. Olõ hindä jaos löüdnü savitüü – tuu omgi mu eloviis. Tii savist anomiid, sändsit midä palotadas häste kõva kuuma käen. Nigu egäütel, nii omma ka mul uma nipi ja retsepti, mis andva mu tettü asjule just sändse hõngu nigu ma õigõs piä.

Minno avitas kunsti luumisõ man luudus. Ma võta mustrikirju iks luudusõst: hainu, puud, sammõlt. Inemine mõista-ei uma käege nii tävveliisi ja ilosaid kirju luvva.

Mu juhtmõtõ om: tii tüüd, a vaiva är näkku! Nigu nakkat vaiva nägemä, lätt tulõmus sitõmbas. Kehvä tüüd ma ei kannata, ku midägi tetä, sis õnnõ kõrraligult.

Mu tettü asju saa kaija Võro liinan Avatud Ateljees.

Oppa savitüüd latsile õigõ mitman koolin

Laost otsas