Ostukorv

0 item 0,00 €

My Cart -

0 item
Categories menu

Jana Valge

Jana Valge

Olen kunstnik, kes kaunistab oma joonistustega nõusid, peamiselt taldrikuid ja tasse aga teen pilte ka muudele esemetele.

Olen selline isehakanud kunstnik, kes on küll palju kõike muud õppinud, aga joonistamist õppinud pole, see tuleb mul omaenese tarkusest. Joonistanud olen ma sellest ajast peale, kui mulle väiksena pliiats kätte juhtus. Võru linnas kasvanud lapsena unistasin hoopis maal elamisest. Aastaid tagasi mu unistus täitus, kolisin linnast maale ja lausa sellisesse paika, kuhu kuude kaupa ei satu ühtki inimest. Seega saan rahulikult tegeleda kunstiga. Suur osa ajast kulub muidugi mu neljale vahvale lapsele, aga nemad on ka minu suurimaks inspiratsiooniallikaks.

Kõik tööd, mida ma teen, tulevad südamest. Kuna ma pliiatsiga ette ei joonista, on kõik minu asjad natuke erinevad ega sarnane teineteisega. Mulle meeldivad väljakutsed. Olen vastu võtnud töid, mida ma pole varem teinud, aga mulle meeldib uusi lahendusi välja mõelda. Tellijad on olnud väga tänulikud ja see teeb omal ka meele rõõmsaks.

Kontakttelefon +372 5825 8421

FB: https://www.facebook.com/Jana-Kupitsa-kunst-ja-k%C3%A4sit%C3%B6%C3%B6-389549877881739/

 

Ma olõ sääne esiopnu kuntsnik, kinkalõ miildüs tsehkendä. Pilte tii ma kõge inämb anomide pääle, a tulõ ka tõsi asju ette. Elon olõ ma küll pallo eri tarkuisi opnu, a tsehkendämist kongi opnu olõ-i – tuu tulõ mul esihindäst. Tuust aost pääle ku latsõna pleiäts peiju trehväs olõ tsehkendänü. Võro liinan kasunu latsõna tahtsõ hoobis maale eläma saija ja aastit tagasi läts tuu suuv täüde kah – lätsigi maalõ elämä ja viil sändsede paika, kohes inemine nalalt ei trehvä. Tan saa rahuligult umma tüüd tetä. Suurjago aigu kulus mul uma nellä latsõ jaos, a nimä omma ka mu luuja-henge päämises kosutajas. Kõik mu luudu tulõ süämest. Ja kattõ peris ütesugumast pilti ei lövväki, selle et ma pleiatsiga pilte ette ei tii. Mullõ miildüs innetegemalda tüüsid ette võtta, sõs om põnnõv vällä märki, et kuis vahtsõt asja tetä tulnu. Kõik om vällä tulnu häste, tellja omma tenoligu olnu ja tuu tege ju hindäl kah meele rõõmsas.

Kae mu kodolehte: http://janakupits.edicy.co/

Kõlista võit: +372 5825 8421